BİR ÖDÜL DE TSE'DEN …

PETWIST (Twist özelligi kazandirilmis BOPET film) ürünümüzle, TSE tarafindan düzenlenen 22.Altin Ambalaj Yarismasi'nda bir kez daha ödüllendirildik …

TSE tarafindan her yil düzenlenen Ambalaj Yarismasi'nda 7.kez ödül almanin hakli gururunu yasamaktayiz.  

Genel olarak plastik esasli ambalajlar isi ile kapatilmakta ya da soguk yapisma tutkallari kullanilmaktadir. Sekerleme , sakiz , hediyelik çikolata türü kolay açilimi istenen ürünler ise bükülebilen ( twist) özelligi olan plastik filmler ile ambalajlanmaktadir. Bu tip ürünlerde ise genelde PVC filmler kullanilmaktadir.  

PVC (polyvinyldenechlorur) ürünler, dogal olarak twist özelligine sahip olan ve en fazla kullanilan malzeme tipidir. Ancak, içerdigi plastifiyanlar nedeni ile gida ile temasi uygun bulunmamaktadir. Bu nedenle, PVC filmlerin ürün ile temas etmemesi için araya vaksli kagit, veya gidaya uygun baska plastik filmler konulmaktadir. 

Bu olumsuzluklari ortadan kaldirmayi amaçlayan SÜPER FILM , twist özelligi kazandirilmis BOPET ( Çift yönlü gerdirilmis polyester film) PETWIST ürününü gelistirmistir.

Süperfilm tarafindan gelistirilen PETWIST 1011 MBY tipi film, bu sartlari karsilayacak sekilde revize edilmis bir BOPET filmdir. Seffaf, twistable özellikte olan PETWIST , isil yapismasiz ve bir yüzeyi kimyasal korona özelligine sahiptir.

PETWIST , gerek gida ve gerekse gida disi uygulamalar için istenilen twist ambalajlarda (tek büküm veya çift büküm) istenilen sartlari saglamaktadir. Ayrica, twist paketlemelerde kullanilan özelliklerden birisi olan metalize edilmis film yapisi BT 1031 MBY kodu ile de kullanicilara sunulmustur.

Saglayacagi katkilar göz önüne alinarak yapilan degerlendirmede, PETWIST filmler bu yil TSE tarafindan düzenlenen 22. Altin Ambalaj Yarismasi'nda ödüle layik görülmüstür.